Bir guruh o’qituvchilar “Xalq ta’limi a’lochisi” ko’krak nishoni bilan taqdirlandi, ro’yhat

Bir guruh o’qituvchilar “Xalq ta’limi a’lochisi” ko’krak nishoni bilan taqdirlandi, ro’yhat
Telegramda o'qish

O‘zbekiston Respublikasi Xalq ta’limi vazirligi tizimida yoshlarga oid davlat siyosatini amalga oshirish, bolalarni ijtimoiy himoyalash va qo’llab-quvvatlash hamda maktabdan tashqari ta’limni tizimli isloh qilishning ustuvor yo’nalishlarini belgilash, o’sib kelayotgan yosh avlodni ma’naviy-axloqiy va intellektual rivojlantirishni sifat jihatidan yangi darajaga ko’tarish, o’quv-tarbiya jarayoniga ta’limning innovatsion shakllari va usullarini joriy etishda o’zining taklif va tashabbuslari bilan ishtirok etayotgan, mazkur yo’nalishlarda ko’p yillardan buyon samarali mehnat faoliyatini olib borayotgan bir guruh xodimlar 1-oktyabr — O’qituvchi va murabbiylar kuni munosabati bilan “Xalq ta’limi a’lochisi” ko’krak-nishoni bilan taqdirlandi.

Yoshlarga oid davlat siyosatini amalga oshirishdagi samarali faoliyati uchun:

1. Atamuratov Allamurat Atamuratovich-Qoraqalpog’iston Respublikasi, Shumanay tumani xalq ta’limi bo’limi mudiri o’rinbosari;
2. Nosirova Salima Madiyorovna — Buxoro viloyati “Barkamol avlod” bolalar maktabi “Tasviriy san’at” to’garagi rahbari;
3. Rыsbekova Araylыm Urinbosarovna — Navoiy viloyati, Zarafshon shahar
4-sonli umumiy o’rta ta’lim maktabi Yoshlar yetakchisi;
4. Abdullayev Rustamjon Adxamjon o’g’li — Namangan viloyati, To’raqo’rg’on tumanidagi 18-sonli umumiy o’rta ta’lim maktabi Ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo’yicha direktor o’rinbosari;
5. Baturova Sanobar Djuramurodovna — Samarqand viloyati, Samarqand shahar 60-son zaif ko’ruvchi bolalar maktab-internatining tasviriy san’at fani o’qituvchisi;
6. Ishmetov Islomiddin Baxodir o’g’li — Sirdaryo viloyati, Sayxunobod tumani “Barkamol avlod” bolalar maktabi “Texnika rahbari-konstruktorlik va modellashtirish” yo’nalishi uslubchisi, “Robototexnika” to’garagi rahbari;
7. Usmadjanova Muniraxon Sa’dullo qizi — Farg’ona viloyati Quvasoy shahar “Barkamol avlod” bolalar maktabi Innovatsion texnologiyalarni joriy etish bo’yicha direktor o’rinbosari;
8. Karabayev Murodjon Abduraxmanovich — Xalq ta’limi vazirligining Maktabdan tashqari ta’lim, sport va turizmni tashkil etish boshqarmasi boshlig’i;
9. Xoliqov Suxrob Tursunaliyevich — Xalq ta’limi vazirligi Bolalarni ijtimoiy himoyalash va qo’llab-quvvatlash boshqarmasi boshlig’i o’rinbosari;
10. Xatamova Dilnoza Utkurovna — Xalq ta’limi vazirligi Ijro etuvchi apparati bosh mutaxassisi.

Bolalarni ijtimoiy himoyalash va qo’llab-quvvatlash yo’nalishida samarali faoliyati uchun:

1. Qalandarova Rano Nurullayevna — Qoraqalpog’iston Respublikasi 4-sonli Kar va zaif eshituvchi bolalar uchun ixtisoslashtirilgan maktab-internati direktori;
2. Qosimov Ulug’bek Xabibullayevich — Andijon viloyati, Xo’jaobod tumani
4-sonli Aqli zaif bolalar uchun ixtisoslashtirilgan maktabi direktori;
3. Dehqonova Nigora Sodiqovna — Farg’ona viloyati, Buvayda tumani 88-sonli Aqli zaif bolalar uchun ixtisoslashtirilgan maktabi direktori;
4. Nazarova Zebinisi Xakimovna — Qashqadaryo viloyati 19-sonli Aqli zaif bolalar uchun ixtisoslashtirilgan maktabi direktori;
5. Boboyev Bekzod Po’latovich — Jizzax viloyati 32-sonli Aqli zaif bolalar uchun ixtisoslashtirilgan maktabi direktori;
6. Mamatova Nazokat Sharipbayevna — Xorazm viloyati, Urganch shahar 96-sonli Kar bolalar uchun ixtisoslashtirilgan maktab-internati direktori;
7. Xalbabayeva Dilorom Sattarovna — Toshkent shahar, Olmazor tumani
36-sonli Aqli zaif bolalar uchun ixtisoslashtirilgan maktabi direktori;
8. Ruziyeva Larisa Raximovna — Samarqand viloyati, Samarqand shahar 1-sonli Aqli zaif bolalar uchun ixtisoslashtirilgan maktab-internati direktori.

Maktabdan tashqari ta’limni tashkil etishdagi samarali faoliyati uchun:

1. Rasulov Mamed Aliyevich — Toshkent shahar “Barkamol avlod” bolalar maktabi to’garak rahbari;
2. Vashurina Larisa Valentinovna — Toshkent shahar, Yakkasaroy tumani
18-son bolalar musiqa va san’at maktabi Fortepiano bo’limi o’qituvchisi;
3. Saribayeva Venera Sadevokazovna — Toshkent shahar, Yunusobod tumani
246-sonli umumiy o’rta ta’lim maktabi Rasm va chizmachilik fani o’qituvchisi;
4. Dushakov Anatoliy Vladimirovich — Toshkent shahar Olmazor tumani
233-sonli umumiy o’rta ta’lim maktabi Texnologiya fani o’qituvchisi;
5. Umyarova Svetlana Rinatovna — Toshkent shahar Yakkasaroy tumani “Barkamol avlod” bolalar maktabi to’garak rahbari;
6. Kirgizaliyeva Mamuraxon Gafarovna — Toshkent shahar Mirobod tumani
110-sonli ixtisoslashtirilgan davlat umumta’lim maktabi o’qituvchisi;
7. Xasanov Azizbek Baxtiyarovich — O’zbekiston Respublikasi Jismoniy tarbiya va sport vazirligi Fan, sport va ta’lim muassasalarini ilmiy-metodik ta’minlash boshqarmasi boshlig’i;
8. Maxammadiyev Akmal Axtamovich — O’zbekiston Respublikasi Jismoniy tarbiya va sport vazirligi Kadrlar boshqarmasi boshlig’i o’rinbosari;
9. Xalmatov Komil Turniyazovich — O’zbekiston Respublikasi Jismoniy tarbiya va sport vazirligi tasarrufidagi Suv sporti turlari bo’yicha Respublika oliy sport mahorati maktabi direktori.


Реализация государственной молодежной политики в системе Министерства народного образования Республики Узбекистан, определение приоритетов социальной защиты и поддержки детей и системного реформирования внешкольного образования, духовного развития подрастающего поколения — Воспитание нравственности и интеллектуального развития на качественно новый уровень, участие во внедрении инновационных форм и методов обучения в образовательный процесс со своими предложениями и инициативами, эффективная работа в этих направлениях на протяжении многих лет По случаю 1 Октября — Учителя и Тренеры Дня группа сотрудников награждена знаком «Отличник народного образования».За эффективную работу в реализации государственной молодежной политики: 1. Атамуратов Алламурат Атамуратович — заместитель начальника отдела народного образования Шуманайского района Республики Каракалпакстан;
2. Носирова Салима Мадиёровна – руководитель кружка «Изобразительное искусство» детской школы «Баркамол авлод» Бухарской области;
3. Рысбекова Арайлым Уринбосаровна — Навоийская область, город Зарафшан
Молодежный лидер общеобразовательной школы № 4;
4. Абдуллаев Рустамжон Адхамжон оглы – заместитель директора по духовно-просветительской работе средней общеобразовательной школы №18 Туракурганского района Наманганской области;
5. Батурова Санобар Джурамуродовна — учитель изобразительного искусства школы-интерната для слабовидящих детей № 60 г.Самарканда Самаркандской области;
6. Ишметов Исломиддин Баходир оглы — Сырдарьинская область, Сайхунабадский район, Детская школа «Баркамол Авлод» стилист по направлению «Технический руководитель – проектирование и моделирование», руководитель кружка «Робототехника»;
7. Усмаджанова Мунирахон Садулло кызы – заместитель директора по внедрению инновационных технологий в детской школе «Баркамол авлод» г. Гувасой Ферганской области;
8. Карабаев Муроджон Абдурахманович – начальник управления внешкольного образования, спорта и туризма Министерства народного образования;
9. Холиков Сухроб Турсуналиевич — заместитель начальника управления социальной защиты и поддержки детей Министерства народного образования;
10. Хатамова Дилноза Уткуровна — главный специалист Аппарата управления Министерства народного просвещения.Для эффективной работы в сфере социальной защиты и поддержки детей: 1. Каландарова Рано Нуруллаевна – директор специализированной школы-интерната для глухих и слабослышащих детей №4 Республики Каракалпакстан;
2. Касимов Улугбек Хабибуллаевич — Андижанская область, Ходжаабадский район
директор специализированной школы для умственно отсталых детей № 4;
3. Дехканова Нигора Содиковна – директор Специализированной школы для умственно отсталых детей №88 Бувайдинского района Ферганской области;
4. Назарова Зебиниси Хакимовна – директор Специализированной школы для умственно отсталых детей №19 Кашкадарьинской области;
5.Бобоев Бекзод Пулатович – директор Специализированной школы для умственно отсталых детей №32 Джизакской области;
6. Маматова Назокат Шарипбаевна – директор специализированной школы-интерната для глухих детей № 96, г. Ургенч, Хорезмской области;
7. Халбабаева Дилором Саттаровна — г. Ташкент, Алмазарский район
директор специальной школы № 16 для умственно отсталых детей;
8. Рузиева Лариса Рахимовна — Директор специализированной школы-интерната для умственно отсталых детей №1, г.Самарканд, Самаркандская область.За эффективную работу в организации внешкольного образования: 1. Расулов ​​Мамед Алиевич – руководитель кружка детской школы «Баркамол авлод» г.Ташкента;
2. Вашурина Лариса Валентиновна — г.Ташкент, Яккасарайский район
преподаватель отделения фортепиано Детской музыкально-художественной школы № 18;
3. Сарибаева Венера Садевоказовна — г.Ташкент, Юнусабадский район
учитель черчения и черчения СОШ № 246;
4. Душаков Анатолий Владимирович — Алмазарский район г.Ташкента
учитель технологии, средняя школа № 233;
5. Умярова Светлана Ринатовна – заведующая кружком детской школы «Баркамол авлод» Яккасарайского района г.Ташкента;
6. Киргизалиева Мамурахон Гафаровна — Мирабадский район города Ташкента
Учитель Государственной специализированной средней школы № 110;
7. Хасанов Азизбек Бахтиярович – начальник отдела научно-методического обеспечения учреждений науки, спорта и образования Министерства физической культуры и спорта Республики Узбекистан;
8. Махаммадиев Акмаль Ахтамович – заместитель начальника Управления кадров Министерства физической культуры и спорта Республики Узбекистан;
9. Халматов Комил Турниязович – директор Республиканской школы водных видов спорта при Министерстве физической культуры и спорта Республики Узбекистан.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
BAXTIYOR.UZ
Fikr bildirish

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: