Chaqaloqqa ham kvartira hadya qilsa bo‘ladimi?

Chaqaloqqa ham kvartira hadya qilsa bo‘ladimi

—  Chaqaloqqa kvartira hadya qilsam bo‘ladimi?

— Ha,  Fuqarolik kodeksining 29-moddasiga asosan «O‘n to‘rt yoshga to‘lmagan voyaga yetmaganlar (kichik yoshdagi bolalar) uchun bitimlarni… ularning nomidan faqat ota-onasi, farzandlikka oluvchilari yoki vasiylari tuzishi mumkin».
Savolga Andijon shahrida xususiy amaliyot bilan shug‘ullanuvchi notarius Kamoliddin Jaloliddinov javob berdi.


«Могу ли я дать ребенку квартиру?»

— Да, согласно статье 29 Гражданского кодекса, «в отношении несовершеннолетних (несовершеннолетних) в возрасте до четырнадцати лет договоры от их имени могут заключать только родители, усыновители или опекуны».
На вопрос ответил частный нотариус Андижана Камолиддин Джалолиддинов.

Telegramda o'qish

OTM uchun onlayn hujjat topshirish yo'riqnomasi bilan tanishing
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
BAXTIYOR.UZ

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: