Mutaxassis attestatsiyadan o‘tish uchun pul to‘laydimi, o‘tolmasa nima bo‘ladi?

Mutaxassis attestatsiyadan o‘tish uchun pul to‘laydimi, o‘tolmasa nima bo‘ladi

❓Savol: Assalomu aleykum men o‘tgan, 2021 yili attestatsiyada 2-toifadan mutaxassisga tushgan edim.2022da topshirsam pul to‘laymanmi? Agar o‘tolmasam nima bo‘ladi? Hozirda mutaxassis bulib qoldim.

❗️Javob: O‘tgan yilgi attestatsiya natijalriga ko‘ra Sizning malaka toifangiz tushirilgan bo‘lsa, demak, o‘tgan yilgi attestatsiya Siz uchun navbatdagi (majburiy) attestatsiya bo‘lgan.

📍 Endi Siz mazkur mutaxassis malaka toifasi bilan besh yil davomida faoliyat olib borishingiz mumkin. Shu besh yil davomida Siz majburiy attestatsiyaga jalb qilinmaysiz.

📍 Lekin, Siz o‘z ixtiyoringizga ko‘ra navbatdan tashqari (muddatidan ilgari) attestatsiyada ishtirok etishingiz mumkin.

Nizomning 21-bandi: Pedagog kadrlarni navbatdan tashqari attestatsiyadan o‘tkazish bo‘yicha davlat xizmatini ko‘rsatganlik uchun bazaviy hisoblash miqdorining bir baravari miqdorida yig‘im undiriladi.

P.S Siz, 2022 yil yanvar`-iyun` oylarida o‘tkaziladigan attestatsiyalarda o‘z ixtiryoingizga ko‘ra qatnasha olasiz. Agar ishtirok etsangiz, bu attestatsiya Siz uchun navbatdan tashqari attestatsiya hisoblanadi hamda past natija qayd etgan taqdiringizda ham Sizga nisbatan salbiy qaror qabul qilinmaydi.
!Ma’lumotlar rus tilida:
❓Вопрос:Ассаламу алейкум,последнюю категорию я сдал в 2021 году как специалист 2 категории.Буду ли я платить,если сдам в 2022 году? Что будет, если я не пройду? Я теперь эксперт.

❗️Ответ: Если прошлогодняя аттестация привела к понижению вашей квалификации, то следующей (обязательной) аттестацией для вас была прошлогодняя аттестация.

📍 Теперь вы можете работать с этой квалификационной категорией специалиста в течение пяти лет. В течение этих пяти лет вы не будете проходить обязательную сертификацию.

📍 Однако вы можете принять участие во внеочередной (досрочной) аттестации по своему усмотрению.

Пункт 21 Положения: За оказание государственной услуги по внеочередной аттестации учителей взимается плата, равная размеру базового расчета.

P.S Вы можете участвовать в аттестациях в январе-июне 2022 года по своему усмотрению. Если вы участвуете, эта аттестация является для вас внеочередной аттестацией, и даже если у вас будет низкий результат, против вас не будет принято отрицательное решение.
[/spoiler]

Telegramda o‘qish

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
BAXTIYOR.UZ
Комментарии: 1
  1. Аноним

    Attestatsiyaga onlayn ariza topshirmoqchi edim.Rahbar yozib beradigan ball qog‘ozini kimdan olsam bo‘ladi.Maktabgacha ta’lim tizimida ishlayman.Hech kimdan javob ola olmadim

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: